Wakacje, wakacje ale...

Super, że już są wakacje. Nasz Zespół wytrzymał tempo! Jest cały i zdrowy chociaż bardzo zmęczony. Dla nas wakacje to czas nie do końca wolny od pracy. Trzeba dokończyć sprawozdania ze zrealizowanych ostatnio programów, wydrukować je i wysłać do miast i szkół.

W czasie wakacji możemy już planować działania na nowy rok szkolny ponieważ miasta z którymi od kilku lat współpracujemy np. Zamość, Tarnów, Konstantynów Łódzki, Konstancin - Jeziorna składają zamówienia przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W lipcu przeprowadzaliśmy szkolenie sprzedawców napojów alkoholowych na terenie gminy Radzanowo w formie terenowej pracy ze sprzedawcami. Koniec czerwca, początek lipca jest to bardzo dobry czas na przeprowadzanie takich szkoleń. Wakacje, dla niektórych nuda, nieumiejętność zorganizowania sobie czasu wolnego to "zapalnik" do zachowań destrukcyjnych. Uważamy, że oprócz realizacji programów profilaktycznych bardzo ważne jest zapewnienie młodzieży alternatywnych sposobów spędzania czasu oraz zmniejszenie dostępności do alkoholu poprzez pracę ze sprzedawcami napojów alkoholowych w celu zapewnienia przestrzegania przez nich prawa.

Ale, ale zapomniałem dodać, przecież pełnimy dyżury w siedmiu Punktach Konsultacyjnych także w okresie wakacyjnym.

Facebook